Блог

Життя заради інших - інтервʼю з директором фонду «Вікно допомоги»


«Ми почали, тому що побачили потребу. І цей початок був ще задовго до офіційного заснування фундації, ми просто почали допомагати всім у Харкові. З початком війни, ми бачили потреби людей та робили, що могли - допомагали продуктами, відвозили на вокзал, перевозили речі, знаходили житло і ще багато чого. Це було для всіх людей в Харкові. Коли ми офіційно зареєстрували фундацію, то зрозуміли, що нам необхідно обрати категорії людей, які найменш захищені, так ми почали допомагати людям з інвалідністю, пенсіонерам, маломобільним людям, мамам з дітьми. Коли звільнили населені пункти в Харківській області - ми зрозуміли, що треба їхати і допомагати там. Багато людей почали приїздити жити у Харків і ми почали програму з допомоги ВПО» - розповідає директор фонду Ігор Галенко
- З якими труднощами вам довелося стикнутися у вашій діяльності?
- Звісно перше - це необхідність у великій кількості фінансів і якщо з продуктами ми вирішили питання тим, що у нас є постійні постачальники, то гігієну і інші нагальні речі інколи доводилося купляти за власні кошти. Також це звісно люди - на початку у нас було багато волонтерів, але були й періоди, коли людей не вистачало. На сьогодні у нас в центрі працює близько 60 волонтерів.
- Що найбільше вас надихає у вашій роботі? Чому ви це робите?
- Перш за все - ми християни, тому як Бог полюбив цей світ, так і ми любимо людей. Це бажання Бога, щоб люди були щасливі, здорові, щоб у людей була їжа та житло. Крім фізичної чи матеріальної допомоги ми надаємо ще й духовна та психологічну допомогу. Ми бачимо, що така допомога теж дуже важлива, а іноді й важливіша за матеріальну. Саме тому наш новий проект - це програма реабілітації жінок, які втратили чоловіка під час війни «Відновлене життя»
- Які найближчі плани фонду?
- Зараз ми працюємо у декількох напрямках - це програма «відновлене життя», яка передбачає курс занять для жінок та дітей з психологом, арт терапевтом, щоб допомогти цим сімʼям продовжувати життя після втрати. Також це допомога, яку ми надаємо в нашому центрі - кожен день ми приймаємо близько 30-40 людей в центрі. Ми впроваджуємо допомогу сімʼям в Харківській області по підготовці будинку до зими - мінімальний ремонт, який допоможе пережити зиму. В подальших планах є створення центру комплексної допомоги - матеріальної, духовної, психологічної, юридичної, допомога з працевлаштуванням тощо. Адже сьогодні існує багато інформації про яку люди не знають, а тому не можуть скористатися. Так, наприклад, існують державні програми по відновленню житла, але дуже мало інформації і люди просто не знають куди і як вони можуть звернутися. Це все є в планах.