Блог

Перший Харківський молитовний сніданок

Вперше в Харкові було проведено Молитовний сніданок, на якому представники влади і громадськості спілкувались і молились за Перемогу, за Україну і Харківщину, за воїнів і постраждалих, за депутатів і керівників різних рівнів.
Історія виникнення цієї ініціативи бере свій початок у часи Другої Світової війни. У 1942 році в період особливих випробувань члени Конгресу США, вирішуючи складні питання світової політики, вирішили молитись щочетверга зранку. Ця ідея почала спонтанно поширюватися з небаченою швидкістю, об’єднуючи представників усіх прошарків суспільства.
Перший офіційний молитовний сніданок за участю Президента США відбувся у 1953 році. З того часу жоден з президентів не пропускав участі у цьому заході. З того часу Національні молитовні сніданки щорічно проводяться у США, Великій Британії, Німеччині, інших країнах Європейського Cоюзу, загалом у понад 180 країнах на всіх континентах, а також у Європарламенті. В Україні, починаючи з 2011 року, також стало традицією щорічне проведення Національних молитовних сніданків України за участю вищого керівництва держави, народних депутатів, урядовців, дипломатів, керівників церков і релігійних організацій.
Ініціаторами проведення Першого Харківського молитовного сніданку стали Народний депутат України Олексій Красов та член оргкомітету Національного Руху молитовних сніданків України Павло Унгурян. На заході були присутні голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, член оргкомітету Національного молитовного сніданку у Вашингтоні (США) Даг Бьорлі.
За останнє десятиріччя в Україні Молитовні сніданки стали заходами загальнонаціонального і регіонального рівнів, об’єднавчою духовною платформою для українського суспільства. Вони регулярно проводяться у більш ніж 80 державних установах, майже у всіх областях України.
І саме зараз, в найскладніші часи Харківщини і всієї України, українському народу так необхідно молитися і єднатися заради миру і спільної перемоги над агресором.
Серед учасників Почесний президент Дипломатичного клубу Сергій Чернов і Герой України Алла Коваленко
Співробітники БО "Вікно допомоги" стали одними з організаторів Молитовного сніданку. Голова фонду заслужений працівник культури України Ігор Галенко ведучий заходу.
Серед учасників сніданку головний бухгалтер фонду Євгенія Білоусова.
Завершився захід піснею "Молитва за Україну" у виконанні заслужених артистів України Наталії Шкурко та Яна Костирко.
Фото: Анастасія Давиденко. Відео: Макс Головачов.